Badania i rozwój

Projekt

Atende Software realizuje projekt badawczo-rozwojowy pt. „Środowisko programistyczne do tworzenia układów pomiarowych dla Smart Grid ” w ramach przedsięwzięcia pilotażowego „Wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych w skali demonstracyjnej DEMONSTRATOR+” dofinansowany z funduszy Innowacyjna Gospodarka. Przyznanie dofinansowania oraz nadzór nad projektem sprawuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Opis projektu

Głównym celem innowacyjnego projektu jest stworzenie inteligentnego licznika energii elektrycznej na bazie uniwersalnej platformy mikroprocesorowej. Elementem wyróżniającym projekt jest warstwa komunikacyjna w liczniku, która zostanie zrealizowana na drodze czysto programowej, co pozwoli na zmianę protokołów komunikacyjnych bez modyfikacji sprzętowej. Celem projektu jest stworzenie prototypu i sprzedaż licencji umożliwiających produkcję urządzenia. Potwierdzeniem przyjętych założeń projektowych oraz prawidłowości konstrukcji będzie uzyskanie certyfikatu CE wydanego przez laboratorium notyfikowane na zgodność z dyrektywą 2004/22/EU (tzw. „dyrektywa licznikowa”)

Kalendarium projektu
2013-07-01 rozpoczęcie projektu
2013-12-31 opracowanie modelu software’owego i sprzętowego
2014-01-01 rozpoczęcie fazy projektu oprogramowania
2014-08-19 rozpoczęcie fazy sprzętowej projektu
2015-01-01 rozpoczęcie fazy finalizacji produktu

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić.